JO WhatsApp Contact Button

دکمه تماس با شماره موبایل

جهت دریافت اخرین اخبار و تصاویر پروژه ها در كانال تلگرام سایت عضو شوید

نورگیر

نورگیرهای حبابی( کوپل):

     بهره گیری از نور طبیعی برای تامین روشنایی فضای درونی ساختمان از سالیان دور در جوامع و ملل مختلف به شیوه های گوناگون مرسوم بوده و این کار معمولاً به روشهای سنتی انجام می گرفته است ولی این روزها نورگیرهای سقفی جایگزینی مناسب برای تامین نور و یا ایجاد سایه هستند. اخیراً نیز استفاده از انواع نورگیر برای سقف حیاط خلوت (پاسیو)، سقف پارکینگ خودروها، سقف استخر، آلاچیق و غیره با بکارگیری محصولات نوین در صنعت ساختمان رونق و گسترش پیدا کرده است.

    شرکت پوشش کار تهران نیز با بیش از چهار دهه در طراحی، تولید و اجرای انواع پوششهای سقفی از جمله نورگیر، سایبان از پیشگامان این صنعت در ایران بوده و از جایگاه خوبی در بین رقبا برخوردار است. نورگیرهای سقفی تولیدی این شرکت از ورق های اکرولیک ساخت شرکتهای معروف تایوان بوده و در اشکال کروی، مربع یا مستطیل با دستگاه های پرس فرمینگ ویژه و با کادری مجرب در کارخانه این شرکت تولید و عرضه می شوند و دارای کیفیت عالی و ضمانت هستند.

     نورگیرهای حبابی (کوپل) عموماً از دو قسمت حباب از جنس ورق اکرولیک با لایه ضد UV و پایه از جنس فایبرگلاس (الیاف شیشه) مسلح به رزین پلی استر و سایر اتصالات تشکیل می شوند. حباب بوسیله پیچ و مهره روی پایه نصب شده و سپس کاملا آبند و ایزوگام می شود. این نورگیرها در برابر عوامل جوی مانند سرما، بارش و زنگ زدگی و نیز در مقابل سایر عوامل فیزیکی مانند ضربه و خش مقاوم بوده و با توجه به تنوع گوناگون رنگ و شکل، نما و جلوه ای زیبا به ساختمان شما می بخشند. جهت استفاده بهینه و مطلوب از فضای مورد نظر این نورگیرها را می توان کاملا آبندی نمود تا از نفوذ آب، باران و گرد و غبار به داخل ساختمان جلوگیری کرد. ضمنا جهت سهولت و دسترسی آسان در نظافت نورگیرها و تبادل جریان هوا می توان سیستم بازشو را برای تمامی سایزهای موردنظر تعبیه نمود. حتی جهت جلوگیری از آلودگی صوتی و اتلاف انرژی بنا به خواست و پیشنهاد مشتری می توان بصورت دو جداره تولید و اجرا کرد. نورگیرهای حبابی دو جداره تبادل حرارتی داخل و خارج را به حداقل ممکن کاهش می دهند و در نتیجه موجب صرفه جویی در مصرف انرژی و مانع اتلاف دما و حرارت می شوند. ضخامت ورق حباب نورگیر ها برحسب نیاز در ضخامتهای 3-4-5 و 6 میلیمتر متغیر هستند.

نورگیرهای حبابی عمدتاً در مکانهایی که به نور طبیعی و زیبایی خاص نیاز دارند، بکار می روند.

موارد استفاده نورگیرهای سقفی عبارتنداز:

 • سقف پاسیوهای طبقات اول و آخر(حیاط خلوت)
 • سقف استخر، آلاچیق و گلخانه ها
 • سقف پارکینگهای عمومی و خصوصی
 • ایستگاههای اتوبوس، تاکسی و ترمینالهای مسافربری و فرودگاهها
 • سایبان اماکن توریستی و تفریحی
 • آرک وردی هتلها، بیمارستانها و مجتمع های تجاری، تفریحی و مسکونی
 • پوشش سقف غرفه ها و نمایشگاهها
 • سقف پل های عابر پیاده، پمپهای بنزین و تعمیرگاههای خودرو

جدول سایزهای استاندارد نورگیرهای حبابی:

 

 

 

 

 

خواص عمومی نورگیرهای سقفی عبارتنداز:

 • دارای لایه UV و مقاوم در برابر اشعه ماورا بنفش
 • برخوردار از دوام و استحکام لازم در برابر ضربه (مقاومت آنها تقریبا 9 برابر شیشه است.)
 • عایق حرارتی و صوتی بوده و مانع اتلاف انرژی می شوند.
 • به جهت تنوع رنگ دارای ظاهری زیبا و خوشرنگ هستند.
 • قابلیت آبندی و مقاوم در برابر سرما، گرما و زنگ زدگی

مراحل طراحی، تولید و اجرا نورگیرهای حبابی:

مرحله بازدید اولیه از پروژه توسط کارشناسان فنی و تهیه طرحهای سه بعدی با نرم افزارهای کامپیوتر و برآورد نیز توسط دپارتمان فنی انجام گرفته و پس از عقد قرارداد با توجه به اطلاعات و نقشه، طرح مورد نظر در کارخانه شرکت توسط پرسنل مجرب تولید و ساخته می شود.

مرحله نصب و اجرا سازه های فلزی نیز توسط کادر مجرب و فنی انجام شده و در پایان جهت آبندی تمامی اطراف سازه عایق شده و با ضمانت تحویل مشتری می گردد.

 

 

بالا