JO WhatsApp Contact Button

دکمه تماس با شماره موبایل

جهت دریافت اخرین اخبار و تصاویر پروژه ها در كانال تلگرام سایت عضو شوید

ورق های اکرولیک

ورق های اکرولیک(PMMA):

         اکرولیک با نام شیمیایی پلی متیل متاکریلات یکی از پلیمرهای معروف و پرمصرف بوده و با 90درصد قابلیت عبور نور(در ورقهای شفاف) و رنگ پذیری عالی جایگزینی مناسب برای شیشه در صنعت ساختمان سازی بویژه در پنجره ها و نورگیرها محسوب می شود و امروزه در صنایع گوناگون دیگر نیز کاربردهای فراوان دارد. این ماده در بازار عمدتاً با نام تجاری پلکسی گلاس (Plexi glass) عرضه و فروخته می شود.

این ورق ها در مقایسه با دیگر پلیمرهای مشابه در برابر اشعه ماورا بنفش (UV) سایر عوامل فیزیکی مقاوم بوده و استحکام آنها در برابر ضربه و فشار حدود 9 برابر شیشه می باشد و از پایداری طولانی در تغییر رنگ نیز برخوردار است.

ورق های اکرولیک مورد مصرف شرکت پوشش کار محصول شرکت Sumipex یا JIH MEI کشور تایوان بوده که از شهرت جهانی برخوردار هستند و دارای استانداردهای متعدد مانند گواهینامه9002 I SO ، U.L.I ایالات متحده آمریکا و N.B.S کشور چین می باشند.

حدود 40درصد تولیدات این پلیمر در صنایع اتومبیل سازی، 33درصد در صنعت ساختمان و صنایع روشنایی و بقیه در تولید و طراحی CD، اسباب بازی، لوازم التحریر مانند خودکارها، تزئیات، ساخت تندیس و شیشه های عینک (عدسی) بکار می روند.

اخیراً مدلهای طرح دار ورقهای اکرولیک در طرحهای متنوع و بسیار زیبا توسط این شرکت عرضه می شود که جلوه بسیار زیبا و جالبی پس از اجرا پیدا می کنند و آنها را می توان در دکوراسیون و پارتشین منازل، فروشگاهها، رستورانها، شرکتها وغیره... بکار برد.

ابعاد: ورق های اکرولیک در ابعاد استاندارد جهانی 183×122 میلیمتر و با ضخامتهای مختلف(از 20-2 میلیمتر) قابل عرضه می باشند. این ورقها در سایزهای دیگر نیز در بازار موجود هستند.

رنگ: ورق های اکرولیک در رنگهای بسیار متنوع و عمدتاً در دو گروه مات(Opal) و شفاف (Clear) دسته بندی و در بازار عرضه می شوند.

ویژگی های ورق اکرولیک:

  • قابلیت انعطاف پذیری و شکل پذیری بالا جهت استفاده در انواع سازه ها
  • دارای لایه مقاوم در برابر عبور اشعه مضر ماورا بنفش UV
  • خواص مکانیکی خوب و مقاومت بالا در برابر عوامل جوی(باد، باران و برف)، تغییرات محیطی دما
  • مقاوم در برابر عوامل فیزیکی مانند ضربه(مقاومت آن حدوداً 9 برابر شیشه است)
  • وزن سبک( نصف وزن یک شیشه با همان ابعاد و ضخامت) و شفافیت بالا جهت عبور نور
  • ضریب ایمنی فوق العاده(در صورت شکسته شدن مانند شیشه خرد نمی شود و خطرات شیشه را ندارد.)
  • تنوع بسیار زیاد رنگ و ثبات رنگ بالا
  • کاربرد متنوع و نصب آسان
  • قابلیت بازیافت آسان

کاربرد ورق های اکرولیک:

ورق های اکرولیک شرکت پوشش کار تهران با توجه به انعطاف پذیری و ابعاد مختلف در دیوارها، سقف های کاذب منازل، نورگیرهای حبابی، مراکز اداری و تجاری، انواع تابلوهای تبلیغاتی، پوشش بدنه و سایبان پل های عابر پیاده، پارکینگ خودروها، کیوسک های تلفن، باجه دستگاههای ATM بانکها، سقف استخرها ی سرپوشیده، سقف گلخانه ها، حفاظ تراس ها، نمای ساختمان، پوشش های Void مراکز تجاری و اماکن عمومی و بعنوان پارتیشن فضای های منازل، دفاتر کار و شرکتها، صنایع خودروسازی، تجهیزات اداری، قطعات تزئینی مراکز فروش، ویترین ها، ظروف پلاستیکی، اتاقکهای شیشه ای حمام ها، بعنوان شیشه های ایمنی و امنیتی بکار می روند.

بالا